Şeker Kullanmayın! İşte Şekerin Alternatifleri!

Şeker Kullanmayın! İşte Şekerin Alternatifleri!


Yemek tariflerimizde rafine şeker yerine pekmez kullanımını öneriyoruz. Bunun dışında bal, doğadaki en güzel, en tatlı yiyecek…

Ortaçağın sonlarına kadar yiyecekler bazı ülkelerde balla, bazılarında hurma pekmezi, incir pekmezi, üzüm pekmezi veya şeker kamışı ile tatlandırılırmış.

Doğal Bir İlaç…

İlaç niyetine de yenilen bu değerli gıda bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcıdır, besleyicidir. Potasyum ve formik asit içeriği ile antiseptiktir. Yaraların üzerine sürülür, iyileşmeyi hızlandırır. Polenlerin toplandığı çiçek türüne bağlı olarak kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum, iyot, potasyum, manganez, çinko, silisyum, krom gibi mineraller ve A,B1, B2, E, K vitaminleri içerir.

Alerjiye Son…

Kendi yaşadığımız bölgenin çiçeklerinden yapılmış balı yersek yaşadığımız bölgede yer alan alerji yapabilecek polen ve diğer tozlara karşı korunmuş oluruz çünkü bal o çevrenin alerjilerine karşı panzehir görevi görür. Sabahları uyanınca bir bardak ılık su ve biraz limon suyu (veya elma sirkesi) ile bir tatlı kaşığı bal yenilmesi güne zinde başlamanızı sağlar. (Bal bir yaşını geçmiş olanlar için şifalıdır. Botulizm hastalığına sebep olmaması için bir yaşını bitirmeden bebeklere verilmez.)

Bulanık Balı Tercih Etmeli…

Balın iyisi ısıtılmamış (çiğ) ve filtre edilmemiş olanıdır. Görünümü ne kadar bulanıksa o kadar makbuldür. Berraklaşması için filtre edilen ballar bulanıklığı veren ve besleyici değer sağlayan polenlerini yitirmiş olur.

Herhangi bir kimyasal kalıntı bulunmadığı laboratuvar analiziyle teyit edilmiş temiz bal çeşitlerine, Gelenekselpazar.Com farkıyla ulaşın.

SaffBahçe Karakovan Çiçek Balı Kase >>> http://www.gelenekselpazar.com/SaffBahce-Karakovan-Cicek-Bali-Kase,PR-879.html

SaffBahçe Süzme Çiçek Balı >>> http://www.gelenekselpazar.com/SaffBahce-Suzme-Cicek-Bali-500-gr,PR-684.html

Kaynak: Beyaz Unsuz Şekersiz Hamur İşleri, Arzu Aygen, Ülfet Aygen , Kitaba ulaşmak İçin >>> http://www.gelenekselpazar.com/Beyaz-Unsuz-Sekersiz-Hamur-Isleri,PR-435.html

 

 

Bir Cevap Yazın