Kanserde Bağışıklığın Gücü! ”İmmünoterapi”

Kanserde Bağışıklığın Gücü! ”İmmünoterapi”


Dr. Ben Johnson ifade ettiği gibi, “… Hepimiz içimizde kurulu muhteşem bir programla dünyaya geliyoruz; bağışıklık sistemi denilen ‘kendi kendini iyileştirme’ programı…”

‘İmmün’ (bağışıklık sistemi) ve ‘terapi’ (tedavi) kelimelerinin birleşmesinden oluşan bu kavram basitçe, bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser tedavisine yardımcı olmak anlamına geliyor. Bilim dünyasında, kanser tedavisinde diğer tedavi yöntemleri olan cerrahi, radyoterapi (ışın tedavisi), kemoterapi (kimyasal tedavi) ile birlikte dördüncü ana tedavi yöntemi olarak benimsenmeye başlanmış durumda.

Zaten bedenimizde var olan bağışıklık sistemini, kendi doğal içsel güçlerimizi çalıştırıp, doğadaki ‘ İmmünoterapi’ olan ‘ilaç besinlerden’ faydalanmak gerekiyor. Nasıl ki beynimizin kapasitesinin aslında çok çok azını kullanıyorsak, aynı şey bağışıklık sistemimiz için de geçerlidir.

Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak elimizde ve bu, kanser hastası için özellikle önemlidir. Çünkü bedeniniz güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olduğunda kanseri yenebiliyor.

Kaynak: Kanser İyileşir, Uzm. Dr. Elif Güveloğlu

Kaynak Kitap için >>> http://bit.ly/1oUXJFY

 

Bir Cevap Yazın