Arı Poleni Hangi Kansere Faydalı?

Arı Poleni Hangi Kansere Faydalı?


Faydalı olduğu kanserler : Akciğer, beyin, kalınbağırsak, lösemi, malign melanom, meme ve prostat. Ayrıca akciğer kanserine karşı koruyucu.

Arı poleninin, antiviral, antibakteryal veantitümöral etkinliği olduğu laboratuvar çalışmalarında ortaya çıkarılmıştır. Bu konuda insan çalışması bulunmamaktadır. Genel olarak alkol alışkanlığı, astım, iştahsızlık, iyi huylu prostat büyümesi, şeker hastalığı, kanser tedavisi ile dayanıklılığı artırmada kullanılmaktadır.

Yapılan hayvan çalışmalarında arı poleninin kısa süreli kullanımının bağışıklık sistemini uyardığı gözlenmiştir. Hayvan ve laboratuvar çalışmalarında, sigaranın akciğer kanseri yapıcı etkisini engellediği, kemoterapi ilaçlarının karaciğere zararını azalttığı, suda eriyen formunun cilt altı kullanımında çeşitli tümörlerin büyümesinin engellendiği, 5-FU ile birlikte kullanıldığında antitümöral etkinliğin arttığı, kemoterapiye bağlı kemik iliği yan etkilerini azalttığı, metastaz gelişme riskini azalttığı, akciğer, meme, kalınbağırsak, beyin, prostat kanseri ve malign melanom ile lösemi hücrelerinin ölümüne neden olduğu saptanmıştır.

Kaynak : Hangi Kansere Hangi Bitki, Doç. Dr. Canfeza Sezgin

Kaynak Kitap İçin >> http://bit.ly/1F3Cbce

Polen ve Polenli Ürünler Burada  >>> http://bit.ly/13xzep4

 

Bir Cevap Yazın